Українські компанії незабаром можуть втратити статус «критично важливих», який дає їм право бронювати співробітників та звільняти їх від мобілізації.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЦя подія була невдоволеною президентом Володимиром Зеленським зростаючим числом українців, які отримують такі звільнення.
За даними NV із посиланням на внутрішні джерела, протягом наступних трьох тижнів нові співробітники не бронюватимуться, доки уряд проводить перевірки підприємств, які вважаються критично важливими. У постанові уряду, прийнятій 22 жовтня, йдеться, що після 15 листопада підприємства можуть втратити привілеї бронювання, і цей процес може зіткнутися з новими правилами.
Джерело в команді президента, яке поговорило анонімно, повідомило, що Зеленський був незадоволений, дізнавшись, що 1,5 мільйона осіб отримали відстрочки мобілізації, і ця кількість майже подвоїлася за останні місяці.
Міністерство оборони та Міністерство економіки працюють над поправками до постанови Кабміну №76, яка регулює правила бронювання працівників. У рамках цих зусиль уряд перегляне список критично важливих підприємств до 15 листопада, щоб виявити будь-які зловживання привілеями бронювання.
Повідомлення, що циркулюють у мережі, свідчать про те, що Зеленський був особливо розчарований тим, скільки людей було призначено на критично важливі підприємства, що потенційно ускладнювало зусилля щодо мобілізації.
Однак Федір Веніславський, член парламентського комітету з національної безпеки, пояснив, що число, подане президенту, може не відображати повного контексту. Він зазначив, що законодавчі зміни щодо мобілізації, ймовірно, призвели до того, що багато осіб, які раніше звільнені від призову, були перекваліфіковані в резерв.
Майбутній аудит та потенційні нормативні коригування можуть суттєво вплинути як на компанії, так і на співробітників, які нині захищені від призову.
Раптові облави ТЦК, блокпости та мішки повісток: що готує мобілізація