Очікується, що ціни на продукти харчування в Україні у 2025 році залежатимуть від погодних умов та зростання собівартості продукції, при цьому найбільше зростання цін, найімовірніше, буде на овочі.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗа словами Олега Пендзіна, члена Економічного дискусійного клубу, несприятливі погодні умови можуть призвести до зростання цін на картоплю на 30–50% на початок весни, про що він розповів у коментарях для «Факти ICTV».
Овочі, дуже чутливі до погоди, можуть подорожчати в холодні місяці, а помітне зниження очікується в травні через сезонні коливання, які поширені в Україні. Тим часом очікується зростання вартості яєць через вищі ціни на корми. Однак ціни на м'ясо, швидше за все, зростатимуть обмежено через зниження споживчого попиту на продукти преміум-класу.
Пензін підкреслює, що загальні цінові тенденції у 2025 році сильно залежатимуть від урожаю. Гарний урожай може стабілізувати ціни, а поганий – призвести до значного зростання вартості товарів першої потреби.
Крім того, зниження купівельної спроможності українців відіграє роль у формуванні споживчої поведінки, оскільки люди обирають дешевші альтернативи.
Як приклад Пендзін зазначив, що в 2024 році, в той час як загальний продовольчий кошик зріс у ціні на 14–15%, ціни на м'ясо зросли лише на 2%, що відображає зміщення попиту у бік більш доступних продуктів.
Економіст також припускає, що імпорт продукції може допомогти стримати зростання цін, і очікується, що обмінний курс гривні не вплине на ринок продовольства цього року.
Читайте також:
Вже по 200 грн: основний продукт у кожному будинку став предметом розкоші – величезний дефіцит
Нове зростання тарифів на світ викличе ланцюгову реакцію: комуналка, продукти та виживання