Нещодавня перевірка, завершена 15 листопада, виявила тривожні події щодо статусу критично важливого персоналу та підприємств в Україні.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяДесятки тисяч українців втратили броню, а близько 10% підприємств втратили статус «критично важливих», повідомляє фахівець Олег Попенко з посиланням на джерела в NV.
Процес визначення того, які підприємства зберігають критичний статус, зазнав істотних змін. У той час як Міністерство економіки продовжить надавати критичний статус великим підприємствам, Міністерство енергетики займатиметься підприємствами, пов'язаними з енергетикою, а Міністерство оборони зосередиться на підприємствах військово-промислового комплексу.
Зазначається, що додавання представників ТЦК до цих комісій знаменує собою помітне зрушення. Ці нові члени тепер матимуть право голосу у визначенні статусу для малого та середнього бізнесу, який раніше займався обласними військовими адміністраціями (ОВА).
В даний час близько 1 мільйона людей знаходяться в резервації, і вони мають побоювання щодо майбутнього основних послуг. Деякі сектори, такі як водо- та теплопостачання, раніше дозволяли резервування 50% необхідного їм персоналу, але зі зменшенням критичного статусу очікується погіршення ситуації.

Брак персоналу в комунальних службах України викликає особливу тривогу. До 2022 року робоча сила в цих секторах була укомплектована приблизно на 55-60%, але зараз, за оцінками, трохи більше 30%.
Більше того, багато працівників, що залишилися, перебувають у віці 55 років і старше, а деяким навіть за 60 і 70 років. Враховуючи старіння робочої сили та неможливість замінити її жінками у багатьох випадках, комунальні служби країни стикаються із серйозним ризиком краху.
В умовах нестачі критично важливого персоналу зростають побоювання щодо здатності обслуговувати, ремонтувати та експлуатувати необхідну інфраструктуру, що створює серйозну проблему для поточного відновлення та стійкості.
Читайте також:
"Служити будуть усі": як пропонують змінити мобілізацію
Нові платежі за комуналку: "сюрприз" чекає на кожного, доведеться платити більше
Графіки відключення електроенергії 21 листопада: Укренерго назвав годинник без світла