В Україні часто стикаються з проблемами, коли ТЦК не відповідають на запити про відстрочення або резервування (броню) працівників.

Проте, існує кілька підходів до вирішення цієї проблеми, як пояснив юрист Сергій Савінський з АТ «GRACERS», згідно з Mind.

Заходи щодо вирішення проблеми:

Компанії можуть подавати запити безпосередньо до ТЦК, дотримуючись процедур, викладених у Законі України «Про звернення громадян».

Юридичні запити або особисті візити: роботодавці або їхні законні представники можуть подати офіційний письмовий запит або особисто відвідати ТЦК. Відповідно до закону, ТЦК зобов'язаний відповісти протягом п'яти днів.

TЦK
TЦK

Савінський зазначає, що через велику завантаженість ТЦК відповіді можуть зайняти більше часу, ніж очікувалося, — зазвичай від двох до чотирьох тижнів.

Якщо повторні запити ігноруються, рекомендується ескалювати питання звернувшись до вищого керівництва TЦК. Як останній захід також можна подати позов, щоб домогтися відповіді.

Юрист наголошує на важливості забезпечення того, щоб інформація про відстрочення або резервування працівників була належним чином введена до системи «Оберіг». Невиконання цієї вимоги може негативно вплинути на компанії, позбавивши їх ключового персоналу.

Читайте також:

Мобілізація до 25 років: Володимир Зеленський ухвалив доленосне рішення про призовний вік

Масові блокпости у Києві: ТЦК, масштабні перевірки та підготовка

Гаряча лінія скарг на ТЦК: як українців "обвели довкола пальця"

Рейди ТЦК навіть не починалися – "це квіточки": українців ввели у ступор, мобілізація здивує більше