Прогули в школі можуть мати довгострокові негативні наслідки для учнів, впливаючи на їхню успішність, мотивацію та майбутні перспективи.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяДослідження незмінно показують, що часті перепустки призводять до прогалин у знаннях, які важко заповнити, що впливає на успішність та залученість дитини до навчання.
Згідно з дослідженням PISA, більше третини українських підлітків пропускали заняття без поважної причини — тенденція, яка посилилася з повномасштабним вторгненням, ще більше знизивши успішність.
Коли учні пропускають заняття, їм часто важко встигати за навчальною програмою. Американські дослідження показують, що часті перепустки корелюють з нижчими оцінками, тоді як діти, які регулярно пропускають дошкільні заклади, також, як правило, гірше навчаються в наступні роки.
Університет Стратклайда в Шотландії виявив, що навіть перепустка п'яти днів до 10 років збільшує ймовірність безробіття у дорослому віці. Хронічні перепустки знижують мотивацію дитини і можуть призвести до проблемної поведінки.
Проект Attendance Works у США, який аналізує прогули протягом понад 20 років, виокремлює ключові ідеї:
Прогули на початку навчального року часто продовжуються протягом усього року.
Перепустка понад 10% занять (всього 2 дні на місяць) негативно впливає на оцінки.
Хронічні прогули подвоїлися з моменту пандемії COVID-19.
У старшій школі хронічні прогули значною мірою пророкують ризик відсіву.
У багатьох країнах на батьків накладаються штрафи за необґрунтовані прогули їхніх дітей. У Великій Британії штрафи можуть досягати 80 фунтів стерлінгів, а постійні прогули призводять до можливої втрати батьківських прав.
У Німеччині поліція аеропортів відстежує прогули, щоб не допустити, щоб сім'ї брали несанкціоновані відпустки протягом навчального року.
В Україні, якщо дитина відсутня без поважної причини більше десяти днів, школа може повідомити про це службу захисту дітей і, при необхідності, поліцію.
Читайте також:
Мобілізація, скасування броні, виплати, пенсії, нові правила та банкноти: що зміниться з 1 листопада
Тепер усе зміниться: діти повернуться до шкіл, як у нове життя
Освіта у школі змінюється: діти навчатимуться за новими підручниками