31 жовтня частина людей відзначає Геловін, а інша частина обурена тим, що це західна традиція і нічого спільного з Україною не має.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЩоправда, не всі знають, що в Україні це називається Велесова ніч і корінням це свято сягає слов'янських часів. Давайте розберемося з тим, що обов'язково варто зробити сьогодні після заходу сонця.
У цей час кордон між світами стає настільки тонким, що живі можуть відчути присутність тих, хто пішов, а ті, хто пішов, можуть передати нам важливі знаки та послання. Цей магічний момент, просякнутий духом давніх звичаїв і повір'їв, пропонує не просто пам'ятати про тих, що пішли, але й налагодити з ними глибокий духовний зв'язок.
Чому у Велесову ніч обов'язково потрібно запалити свічку
Одним із головних звичаїв Велесової ночі є запалення свічки будинку. Цей жест символізує готовність відчинити двері для душі покійного, запрошуючи їх відвідати рідні стіни. Свічку зазвичай ставлять на підвіконня, щоб створити "шлях світла", яким душа зможе знайти дорогу додому.
Проте Велесова ніч — це час для спілкування з добрими духами, а й момент, коли можуть прийти менш доброзичливі сутності. Тому прийнято не просто запалювати свічку, а й обійти з нею кожен кут будинку, символічно перехрещуючи простір. Цей обряд допомагає захиститись від злих духів, забезпечуючи безпечне перебування добрих душ.
Ще одна важлива традиція - підготовка поминальних страв. Цієї ночі на столі обов'язково повинні бути млинці та кутя, приготовані з повагою та любов'ю до тих, хто пішов.
Читайте також:
Хелловін-2024: що заборонено робити 31 жовтня та які є обряди.
Рік складний, але для ніжних почуттів знайдеться місце: любовний гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 2025.