Міноборони України оголосило про нові правила обміну даними між військовими органами, Службою безпеки України (СБУ), розвідувальними службами та Національною поліцією для контролю за особами, які ухиляються від військової служби, як повідомляє «Судово-юридична газета».

Зміни, внесені ухвалою Кабінету міністрів № 1217 від 22 жовтня 2024 року, спрямовані на оптимізацію забезпечення мобілізаційних заходів через цифрову взаємодію.

Ключовим нововведенням є інтеграція Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів із Єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ. Така інтеграція дозволить правоохоронним органам оперативно отримувати дані про порушників та забезпечувати їх адміністративне затримання та передачу до найближчих ТЦК чи відділень СБУ.

У випадках, коли технічні обмеження не дозволяють здійснювати електронний зв'язок, органи влади, як і раніше, можуть подавати запити у паперовій формі, як і раніше.

Оновлені правила покращать координацію, дозволяючи ТЦК більш ефективно подавати справи до адміністративних судів, у тому числі запити щодо запровадження тимчасових обмежень на керування транспортними засобами для осіб, які ухиляються від військової служби.

До внесення цих змін Національна поліція займалася адміністративним затриманням військовозобов'язаних та резервістів на запит від ТЦК чи СБУ. Нова процедура наразі формалізує обмін інформацією через Реєстр «Оберіг» та інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ.

ТЦК
ТЦК

Запити, що надсилаються в електронному вигляді, повинні включати:

Повне ім'я.

Адреса проживання чи реєстрації.

Дата народження.

Додаткова відповідна інформація (як зазначено у статті 7 Закону про Єдиний державний реєстр).

Підстави для запиту, такі як порушення правил військового обліку.

Унікальний вихідний номер та електронний підпис уповноваженої посадової особи.

У випадках, коли електронна подача неможлива, паперові запити, як і раніше, прийматимуться відповідно до існуючих процедур, викладених у Додатку 20.

Якщо правоохоронці не можуть скласти протокол на місці правопорушення, вони тепер зобов'язані доставити порушників до найближчого ТЦК, де буде складено протокол. Усі обміни між TЦК і поліцією — чи то щодо затримання, транспортування чи відсутності підстав для дій — будуть оброблятися через цифрові системи, де це можливо, з використанням паперових форм як запасний варіант.

Ці цифрові реформи спрямовані підвищення ефективності мобілізаційних зусиль з допомогою поліпшення комунікації між агентствами.

Крім того, вони мають на меті сприяти більш швидкому застосуванню адміністративних заходів, таких як обмеження прав на водіння для осіб, які намагаються ухилитися від призову.

Читайте також:

Тепер ТЦК "відстежать" кожного: Кабмін ухвалив доленосне рішення

Мобілізація стане ще суворішим: заклик посилять у рази – що готують ТЦК

Масові рейди ТЦК увійдуть до режиму "турбо": мобілізацію в Україні буде продовжено