Якщо вірити статистиці, станом на 31 липня 2024 року статус тимчасового захисту в ЄС мали трохи більше 4,1 мільйона негромадян ЄС, які втекли з України внаслідок російської агресії. При цьому Німеччина прийняла найбільше інших країн біженців з України. Ось тільки останнім часом у Німеччині суттєво зменшилась кількість українців, які користуються тимчасовим захистом.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяНагадаємо, що українці можуть в'їжджати на територію Німеччини без візи. Однак перебувати в країні без реєстрації дозволено у строк до 90 днів, далі потрібно обов'язково подати заявку на набуття статусу тимчасового захисту.
Відомо, що на сьогодні тимчасовий захист для українців у Німеччині продовжено до 4 березня 2025 року. При цьому вона має два види - Aufenthaltstitel або Fiktionsbescheinigung.
Fiktionsbescheinigung – це внутрішній тимчасовий документ, що підтверджує, що Ви подали заяву на оформлення Aufenthaltstitel і чекаєте на нього. Отримати відразу Aufenthaltstitel не вдасться, адже він друкується у Федеральній друкарні в Берліні, і цей процес може тривати кілька тижнів.
При цьому якщо людина отримала посвідку на проживання Aufenthaltstitel, то згідно з правилами, вона може втратити чинність, якщо:
• ви зовсім виїхали з Німеччини;
• більше шести місяців не знаходитесь у Німеччині.
З липня 2024 року Німеччина виключила з реєстру осіб, які користуються тимчасовим захистом, усіх, чий статус вже недійсний. Це стосується як тих, хто набув іншого статусу захисту, так і тих, хто остаточно виїхав з Німеччини.
Про це свідчить статистика, оприлюднена Євростатом.
Так, порівняно з кінцем червня 2024 року, це призвело до значного зменшення кількості осіб під тимчасовим захистом, про яке повідомляє Німеччина, — на 236 925 (-17,6%).