Тенденція до переїзду українських учнів та їхніх сімей за кордон для здобуття освіти безумовно викликає занепокоєння.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяОскільки дедалі більше старшокласників відмовляються від української освіти — часто відмовляючись від Національного багатопрофільного тесту та онлайн-занять взагалі — це зростання зрушення стає серйозною проблемою з довгостроковими наслідками.
Як каже Володимир Страшко, директор дистанційної школи, сім'ї розглядають закордонну освіту не лише як шлях до кращого навчання, а й як спосіб уникнути труднощів життя в Україні, особливо у нинішньому соціально-політичному кліматі.
Ця тенденція може спричинити значні наслідки для майбутньої робочої сили та інтелектуальних ресурсів України. Нестача молодих освічених людей, які бажають жити та працювати в Україні, може послабити здатність країни відновлюватись та зростати.
Через кілька років, якщо ця тенденція збережеться, Україна може зіткнутися із серйозним дефіцитом талантів та досвіду, що ще більше ускладнить утримання та залучення нових поколінь.
Вирішення цих проблем може включати підвищення привабливості та стабільності української освіти, можливо, за рахунок підвищення якості освіти, підвищення безпеки та стимулів для молоді будувати своє майбутнє в країні.
Читайте також:
На межі катастрофи: у школах склалася тривожна ситуація
Школи навчатимуть дітей зовсім по-новому: освіта кардинально зміниться
Зимові канікули у школах: скільки відпочиватимуть діти та до чого готуватимуться батькам