Дедалі більше українських водіїв стикаються з проблемами, коли вони отримують штрафи за порушення, яких вони не робили.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЦя проблема часто виникає через продаж транспортних засобів «за довіреністю», коли законне право власності на автомобіль залишається у попереднього власника, внаслідок чого штрафи спрямовуються йому.
Що робити, якщо ви отримали штраф за порушення, якого ви не робили:
Ігнорування штрафу може призвести до серйозних проблем. Якщо його не сплатити, справа може бути передана до служби примусового виконання, що може спричинити серйозні наслідки, такі як подвоєння суми штрафу, конфіскація майна або арешт банківських рахунків.
Переконайтеся, що штраф справді адресований вам, а не помилково надіслано попередньому власнику. Переконайтеся, що реєстраційні дані вашого транспортного засобу є актуальними та відображають правильного власника.
Заходи, які допоможуть уникнути отримання неправильних штрафів:
Завжди завершуйте угоди з купівлі-продажу автомобіля через офіційні канали. Це означає відвідування сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ для офіційної передачі права власності на автомобіль. Це гарантує, що всі майбутні штрафи будуть адресовані новому власнику.
Також розгляньте можливість використання порталу для призначення ролі «належного користувача». Це дозволяє вам передати право користування автомобілем іншій особі, зробивши його відповідальним за будь-які порушення правил дорожнього руху.
Обробка штрафу, адресованого вам:
Якщо ви отримали штраф за порушення, якого не вчиняли, слід зв'язатися з фактичним порушником. Йому необхідно з'явитися до поліцейської дільниці та подати заяву для виправлення проблеми. Однак цей процес може бути повільним та складним.
Читайте також:
Українців із лічильниками штрафуватимуть на тисячі: в обленерго вже попередили
Пеня за борги за комунальні послуги: як нараховується штраф та чому
Стосується всіх, у кого стоїть колонка та газова плита: українців штрафують на колосальні гроші